5 tipů, jak být opravdovou dámou

5 tipů, jak být dámou

Milé dámy,

jsme rádi, že tu jste s námi a že náš web je prostředkem, díky kterému k vám můžeme promlouvat a možná posouvat vaše vize dále. Dnes vám přinášíme článek určený všem ženám, co nechtějí být přehlíženy. Ženám, co chtějí svou dámu probudit i vevnitř, nejen kostýmkem ušitým na míru. Pojďme se tedy podívat na našich 5 tipů. jak být opravdovou dámou.

5 tipů, jak být dámou

1) Stůjte si za svým názorem

To, že se vyskytují rozpory v názorech na různá témata, je pro všechny z nás již známý fakt. Na co ale spousta (nejen) žen zapomíná je stát si za tím svým názorem. Je možné, že se mnou okolí nebude souhlasit, ale pro dámu je takřka nemožné, aby tlaku okolí podlehla a svůj názor tak přehodnotila. Síla vašeho názoru bude přesně taková, jaká je síla ve vás.

2) Buďte otevřená novým věcem

Stejně tak, jak se vyvíjí člověk a jeho mysl, vyvíjí se i svět kolem něj. Nové a neznámé věci pro nás mohou být způsobem, jak se posouvat dále a jak zefektivňovat svoji práci. Ovšem, že novota neznamená dobrotu, ale důležitým uměním je vytvořit objektivní názor na věc a věci správně hodnotit. A dokud nic nového nezkusíte, za objektivní váš názor a hodnocení na věc považovat nelze. Kdo ví, třeba vám neznámá věc může přinést sladké ovoce do vašeho života :)

balance-1107484_1920
Jóga je pro mnoho žen neznámá, ale je prokázané, že člověku pomáhá rovnováze fyzické, ale i duševní. Neznáte? Zkuste!

3) Mějte zdravé sebevědomí

My ženy často trpíme komplexy, které si z většiny tvoříme ale my samy. Náš největší problém je, že se porovnáváme s ostatními a jejich přednostmi. Na ty naše však zapomínáme. Při pohledu do zrcadel máme často chuť po nich něco hodit, a kdyby uměla mluvit, někdy bychom se rádi optali, kdo to v něm sakra je? Odpověď na tuto otázku je klíčová – jsem to JÁ. Já osoba, co má své nedostatky, ale i své přednosti. Ty chci zdokonalovat a nedostatky mírnit či na ně neupozorňovat. I všem známý Masaryk pravil, že láska k sobě je jedna z nejdůležitějších forem lásky. Budete spokojená vy se sebou, budete šťastná a ve vaší přítomnosti bude šťastné i vaše okolí.

4) Mluvte jako dáma, ne jako dlaždič

Omlouváme se všem dlaždičům, ale metafora o jejich mluvě je všem jistě známá. Je nutno si uvědomit, že jazyk a jeho přednes hraje obrovský vliv na celkový dojem okolí. Je chvályhodné, že jste právě na důležitou schůzku krásně sladila boty s kabelkou, ale takhle s klientem výhodnou dohodu neuzavřete. Nutností je umět se vyjadřovat, vybírat správná slova a mluvit systematicky, k věci. Umění argumentace je kouzelnější, než se zdá, a čeština je krásný a bohatý jazyk pro vyjádření všech našich myšlenek a požadavků několika způsoby. Srozumitelně, spisovně, slušně, sebevědomě.

Díky systematické mluvě a správné argumentaci lze vyjednat zajímavé dohody pro obě strany
Díky systematické mluvě a správné argumentaci lze vyjednat zajímavé dohody pro obě strany

5) Pečujte o své „já“

Nemáme tím zrovna namysli správnou aplikaci denního a nočního krému, i když i to nás může udělat krásnější. Zaměřme se na naše duševní „já,“ na naše vnitro. Pozitivita nám dokáže ulehčit spoustu osobních i pracovních problémů. Pokud jsme však skeptikem či pesimistou, může se stát, že lehce sklouzneme do depresí. Ty nepomáhají vůbec ničemu a negativně se odráží na nás, naší práci, rodině a přátelích. Máte problém? Vyřešte ho! Jste nespokojeni? Změňte to! Potřebujete si odpočinout? Jděte! Duši máme jen jednu a jizvy se na ní budou tvořit, ne že ne. Usilujme ale o jejich brzké hojení a o co nejrychlejší návrat do klidu.

Tohle je našich 5 tipů, jak být opravdovou dámou! Jaké jsou ty vaše? Zanechte nám komentář a inspirujte tak nás a naše čtenářky. Můžete nás sledovat i na Facebooku, kde kromě článků a novinek sdílíme i výroky, co mohou motivovat každou z vás!