7 inspirativních knih, které musíte mít v knihovně

typewriter-801921_960_720

Máte chuť si přečíst zajímavou knihu, která by vás zaujala svým příběhem a zároveň by vám pomohla se posunout dál? Vybrali jsme pro vás několik knih, díky kterým získáte nadhled, a pomohou vám si jít za svými sny.

„Člověka je možno poznat podle knih, které čte.“

Herbert Louis Samuel

  1. Čtyři dohody

Nadčasová kniha od Dona Miguela Ruize už několik let inspiruje miliony čtenářů na světě. Ve čtyřech dohodách odhaluje zdroj omezujících názorů, které nám berou radost a vedou k neúspěchu a utrpení. Čtyři dohody předávají staré toltécké učení moudrosti, které dokážou rychle změnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

 

  1. Alchymista

Moto knihy Alchymista od Paolo Coelho je připomenutí, že štěstí nenajdeme ve věcech a v lidech, kteří nás obklopují, ale pouze sami v sobě. Cesta mladého pastýře ovcí za pokladem, který se mu zjevil ve snu. Na cestě plném zkoušek a důležitých setkání, objevuje znamení, která mu pomáhají najít jeho poklad a přetvořit svou osobnost.

 

  1. Jíst, meditovat, milovat

Autorka Elizabeth Gilbertová vypráví příběh Liz, která prochází těžkým obdobím a neví, jak naložit dál se svým životem. Rozhodne se svoji situaci řešit radikálním způsobem, což se ukáže jako nejlepší volba. Příběh ženy, která vše opustí a cestuje přes Evropu, Indii a Indonésii a nalézá rovnováhu mezi konzumním životem a vnitřním štěstím.

 

book-1659717_960_720

 

  1. Bohatý táta, chudý táta

Základní myšlenkou knihy Bohatý táta, chudý táta od autora Roberta T, Kiyosakiho, že bohatým se může stát každý člověk.  Stačí se pouze naučit využívat příležitosti, které nám život neustále nabízí. Největším problémem je nevzdělanost lidí v oblasti financí a investic, spolu s nevhodným způsobem myšlením. Jedná se především o způsob myšlení, který podle autora nejvíce odlišuje bohaté od chudých.

 

  1. Jak získat přátelé a působit na lidi

Kniha od Dále Carnegieho se zabývá mezilidskými vztahy a to hned v několika rovinách. Tato kniha nabízí mnoho užitečných zásad a rad, které nám můžou pomoci k harmonizaci našeho života. Radí, jak se vyhnout konfliktům, co zlepšit, aby náš život byl produktivnější, plnější a pestřejší.

 

  1. Miluj svůj život

Miluj svůj život od Louise L. Hay vám pomůže změnit život, nalézt sebeúctu a sebelásku. Autorka se zabývá příčinami nemocí a způsoby jak tyto příčiny odstranit. Učí nás odstraňovat překážky, které nám brání žít naplno žít a dosáhnout toho, po čem touží.

 

  1. Kam se poděl můj Sýr

Výjimečná kniha od Johnsona Spencera, vypráví se o podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v „Bludišti„, kde hledají „Sýr„. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme.