Hana Valíčková a zážitkové focení Image Rituals

14285355_10205798643280204_1240205402_o

Když přijdete do brněnského obchůdku Sonnentor, přivítá vás usměvavá paní a nabídne kávu nebo čaj. Tato usměvavá paní se jmenuje Hana Valíčková a pomáhá ženám zvedat jejich sebevědomí pomocí zážitkového focení. Uvařte si čaj, posaďte se a inspirujte se jejím příběhem.

Hana Valíčková
Hana Valíčková

„Vyrostla jsem ve velké rodině, která se vždy podporovala. Pravidelně se všichni scházíme u oslav narozenin. Měla jsem krásné a pohodové dětství, ale nic nebylo zadarmo. Po svatbě při mateřské dovolené jsem se poprvé potkala s možností pořádat „ párty pro ženy.“ A to díky kosmetice. Bavilo mě dělat ženy krásnější a snažila jsem se předat pozitivní energii. V té době se začala formovat myšlenka, co bych ráda po mateřské dělala na plno.  Život chvíli vypadal jako z pohádky, ale začaly přibývat problémy okolo. Rána udeřila, když jsme se museli s třemi dětmi stěhovat. Ztratila jsem energii a myšlenka podnikání šla do prázdna…

Nechtěla jsem být však životem otrávená a tak jsem stále něco vymýšlela a pořádala různé akce. Po přestěhování do Brna jsem našla opět novou energii, ale nedokázala jsem pořádně uchopit svoje nápady za ty nové.  Při práci je náročné „rozjet“ projekty. Osudové setkání pro mě bylo s fotografem, s kterým jsem nafotila pár fotek pro sebe. Chtěla jsem líčení a focení uchopit jako celek a vytvořit „ balíček“ – tak vznikl Image Rituals. Image – jak vypadáme, osobnost, jaký uděláme dojem na poprvé. Rituals – rituály, které souvisejí s tím, jak vypadáme a nic není zadarmo.

Hana Valíčková 2
Hana Valíčková je energická a usměvavá žena

Dalším důležitým momentem v mém životě bylo setkání v  Sonnentoru s paní Ivankou Vrzalovou. Ivanka se stará o svého nemocného syna Filipa, který je ve vigilním kómatu po autonehodě. Rodiče, co se starají o tak nemocné děti, nemají žádnou podporu a musí vše dělat sami. Rozhodla jsem se propojit Ivanku s paní Dagmar Švédovou, která má sdružení Klára pomáhá.

Paní Dagmar je jednou z maminek, prošla těžkou životní situací, kdy přišla o svoji malou dceru Klárku a na základě toho založila nadaci, která pomáhá lidem pečujícím o své blízké. Velkou inspirací byla i Andrea Kulová, zakladatelka nadace Pro Matěje, chlapce, který je také ve vigilním kómatu. Sama jsem se starala o nemocnou tchýni a 3 malé děti.

Pomoc jsem zaměřila této rodině a podařilo se nám spolu s paní Vrzalovou zajistit, aby lidé, kteří se starají o tak nemocné členy domácnosti, měli nárok na odlehčovací služby i v případě, pokud je nemocný starší 18 let, anebo je naopak mladší než 27 let. Nárok na tyto služby neměli pacienti od 18 do 27 let. Nakonec se nám podařilo, aby tato legislativní mezera byla zrušena.  Další akce v podobě benefičních koncertů a finanční pomoci pro Filipa, byla odměněna v podobě nominace na Ženu regionu. Díky podpoře kamarádů jsem vyhrála 2. místo v Jihomoravském kraji.

Neustále mám však vnitřní potřebu se posouvat dál. Splním si jeden cíl a hned mám nový. Díky Image Rituals mám možnost fotit ženy z různých koutů světa. Chci, aby si ženy focení užily. Nabízím jim Full servis – od nalíčení, přes vymyšlení fotky až k samotnému focení.

Foto proměny jedné z klientek Imagine Rituals
Foto proměny jedné z klientek Imagine Rituals

Velkou podporu mám od své rodiny. Je těžké skloubit práci v Sonnentoru, Image Rituals a povinnosti doma. Občas je doma i napjatá atmosféra, ale je třeba vědět, že to není vždy sranda. Postavila jsem rodinu tímto před hotovou věc a dala jsem jim na výběr, zda mě podpoří, nebo mi budou vyčítat, že jsem pořád pryč. Naštěstí rodina zvolila první variantu a pomáhají mi. Občas se mnou fotí, natáčí nebo mi dělají řidiče. Ale i přesto, je potřeba si stanovit priority.

Pořád se však učím. Jsem otevřená novým projektům a věřím, že vše je o správné komunikaci a nebát se zkoušet nové věci. Zkusila jsem si i pronájem studia. Byla to skvělá zkušenost, ale nakonec jsem studio pustila. Teď mě čeká nová výzva, abych mohla tvořit a posouvat Image Rituals dál.

Díky podpoře kamarádů jsem vyhrála 2. místo v soutěži Žena regionu.

A co plánuji do konce roku? Připravuji módní přehlídky a spoustu dalších akcí. A samozřejmě zvedání sebevědomí ženám pomocí zážitkového focení a pořádáním kurzů, o které mají ženy stále zájem.“

Pokud chcete zážitkové focení nebo se stát modelkou Image Rituals mrkněte na webové stránky a oslovte Hanku Valičkovou. Ženu, která rozdává pozitivní energii a pomáhá ženám stát se Superwomen.