Ivona Zlámalíková – svoji vášeň proměnila v podnikání

Ivona Zlámalíková na cestách

Drazí čtenáři,
cestování je způsob, jak poznat okolní svět, nebo taky sám sebe. Cestování je krásný koníček, ještě hezčí vášeň, ale také drahý. Svoje o cenách v cestování ví Ivona Zlámalíková. Jak Ivona cestuje, kde a jak prožila symbolický svatební obřad a na jakou novinku se můžete těšit u nás na webu?

Ivona Zlámalíková
Ivona Zlámalíková

„Moje vášeň pro cestování začala na střední škole. Od té doby jsem procestovala skoro celou Evropu, Egypt, Turecko, Izrael… Po maturitě jsem pokračovala na jazykové škole a udělala jsem si průvodcovské zkoušky. Sen o práci pro cestovní kancelář se rozplynul, když jsem se rozhodla dát přednost lásce a rodině. Začala jsem pracovat v bankovnictví a cestování se stalo pouze koníčkem číslo jedna. Zlom v mém životě přinesl rok 2010, kdy jsem se rozvedla. Devatenáctileté manželství už 10 let nefungovalo a každý z nás žil svůj život.

Novou kapitolu mého života přinesl můj současný partner. Ke svým 40. narozeninám jsem toužila dostat jediný dárek – dovolenou v Dominikánské republice. V té době jsme však měli ještě rozestavěný náš dům a každá koruna včetně dovolených se musela investovat do naší stavby. Vysněného daru jsem se nakonec, sice později, dočkala. Na podzim 2014 jsme se rozhodli uskutečnit naši první plavbu po Karibiku s pobytem all inclusive ve čtyř hvězdičkovém hotelu v Dominikánské republice. Během plavby jsme se rozhodli pro symbolický svatební obřad.

Ivona Zlámalíková na cestách
Ivona Zlámalíková na cestách

Dovolená nás však nevyšla levně, a proto jsme se rozhodli si svatbu sami naplánovat a zorganizovat. Na konci naší plavby se uskutečnil náš symbolický svatební obřad, přímo na sněhobílé pláži. Hostinu jsme pojali v rámci naší společné večeře v a la carte restauraci (restaurace se svobodným výběrem jídla, výběr není vázán ke konkrétnímu menu, pozn. red.) u pláže s dalšími účastníky naší plavby. Bylo to úžasné a romantické.

Všechny své zkušenosti a informace jsem se rozhodla sdílet s ostatními. Po přečtení knížky „Podnikání z pláže“ jsem si zaplatila kurz a začala studovat. Po absolvování online kurzu jsem vydala svůj první eBook zdarma a založila si webové stránky. Na Facebooku fanouškovské stránky Plavby levně, které získaly za pouhý půlrok své existence více než 1000 příznivců.

Můj eBook mi přinesl velký úspěch a pozitivní odezvu od okolí.

V květnu letošního roku jsem se rozhodla vydat druhý eBook „Naše karibská plavba,“ který mi přinesl velký úspěch a pozitivní odezvu od ostatních lidí. Díky tomu jsem zahájila spolupráci se zakladatelem české vesnice na Roatánu. V březnu 2017 si splním další svůj sen, kdy se jako česká delegátka zúčastním plavby na lodi MSC Divina z Miami na Jamajku, Kajmanské ostrovy, mexický ostrov Cozumel a Bahamy.

EBook mi přinesl i další spolupráce. V červenci 2016 jsem se účastnila jako host pořadu 2+1 ve Vinném klubu Karlák v Praze, kde jsem měla 2,5 hodiny přednášku s promítáním fotografií z mé poslední plavby a autorské čtení eBooku „Naše karibská plavba.“ Než jsem na akci dojela, měla jsem velké obavy a strach. Měla jsem vystupovat před spoustou lidí a hlavně se mnou vystupovali podnikatelé a hvězdy českého showbusinessu. Strach po příjezdu rychle opadl a já se těším v listopadu na další akci v rámci pořadu 2+1. Články ze svých cest vydávám na portálu Ženy s.r.o a blogger.cz .

eBook Naše karibská plavba
eBook Naše karibská plavba

V současné době jsem stále zaměstnaná v bankovnictví a dokonce jsem i povýšila. Veškerý svůj volný čas věnuji cestování, psaní a plánování cest pro ostatní. Vše dělám s láskou a velkou vášní. Bohužel i to má své stinné stránky. Kromě toho, že tím trpí moje domácnost, ale také reakce vlastní rodiny mě překvapila. Někteří moji blízcí nechápou moje nadšení pro podnikání a odrazují mě. Dokonce si mě odebrali ze svých přátel na Facebooku a já s nimi nemohu sdílet na dálku jejich zážitky…

Naštěstí mám ale velkou oporu ve svém partnerovi, dceři a u mých čtenářů a fanoušků. Velmi mě překvapilo, že nejvíc podpory dostanete od cizích lidí. Díky nim vznikla i moje cestovní agentura, která jen odráží moji vášeň pro cestování.“

Milí čtenáři, věříme, že se vám článek líbil, a tak se můžete těšit na pravidelné příspěvky od Ivony Zlámalíkové i na našem webu jako speciál Plavby levně. Ivona s vámi bude sdílet příspěvky a rady ohledně cestování do destinací, které navštíví. Navíc se můžete brzy těšit na její přednášku v Brně. Pro inspiraci přikládáme i odkaz na web, kam Ivona Zlámalíková píše své poznatky. Mimo jiné lze na webu stáhnout i eBook zdarma!