Kamila Kamila – kus chodící inspirace

Kamila Kamila

Milí čtenáři,
jsme toho názoru, že inspirace je vůbec jedna ze základních složek úspěchu, a proto právě teď čtete právě tento článek. Schůzka společně s Kamilou začala poměrně netradičně, už jen proto, že si donesla svou vlastní židli. Na druhou stranu, proč ne? Kamila Kamila mimo jiné i studentka boskovického gymnázia, je jedna ze tří členek hudební skupiny VEKA. Kamila spolu s Vendulou a její sestrou Julií zpívají o jídle, protože ho mají jednoduše rády, hlavně bůček. Taky ráda nosí dredy. Kamila je prostě jen jedna – o tom se přesvědčíte níže.

Kamila Hrnčířová

Kamila Kamila

Jak už některým pozornějším došlo, název kapely je vyvozen ze jmen dvou členek. Kamila se s Vendulou zná už od dětství, jejich cesty se různě scházely a zase rozcházely, nakonec byly spojeny a vznikla tak již zmiňovaná VEKA. Dívky vystupovaly na různých soutěžích (například na Portě), zpívaly si jen tak pro radost a vždy se našel někdo, komu se jejich originální tvorba líbila. Jednou, když si jen tak zpívaly u Venduly doma, přidala se k nim i Vendulina sestra Julie, která hraje na housle. A tak vzniklo konečně seskupení skupiny VEKA.

Vážnější ráz kapela dostala po návratu Kamily z francouzské Provance, kde načerpala nespočitatelné množství inspirace a motivů. Z hraní jen tak pro zábavu se pomalu začala stávat vážnější záležitost. Vztah mezi dívkami otužila i společná návštěva festivalu Colours of Ostrava, kde narazily na partu šílenců a obohatily jejich noční jam, díky kterému dostaly možnost koncertovat v Praze. Jak sama Kamila uvedla, spolupráce přicházela vždy náhodně. Holky se jely někam podívat a tam byl náhodou někdo, komu se jejich tvorba líbila. Stalo se tak i tehdy, když na rumunském festivalu Banát potkaly Martina Evžena Kyšperského, frontmana hudební skupiny Květy, který jim později zařídil účast na radiu Proglas v živém vstupu!

Ať už na sociálních sítích o kapele najdete cokoliv, z většiny je tam alespoň zmínka o jídle. Úmysl, který vlastně zpočátku nebyl vůbec úmyslný, se nyní stal jakýmsi symbolem – veka je přeci taky jídlo. Přicházely písně s názvy Emoce v kuchyni, Palačinka… A mimo jiné, holky zkouší u sebe doma, a první, co na ně čeká při setkání, je JÍDLO.

Veka2

„Máme rády knedlu, zelí a bůček. A hudbu.“

Na otázku, co si Kamila Kamila představí pod pojmem „SUPERWOMAN,“ jsme dostali velice originální odpověď – posuďte sami.

Při slově SUPERWOMAN se mi vybaví genetická vada, kdy přebývá jeden z chromozomů X v každé buňce.

Vzpomínáte si na náš článek, kde se píše o knize „Za všechno může kadeřnice?“ Kamila je vlastně taky taková kadeřnice, minimálně pokaždé, co sobě, nebo jiným odvážlivcům, dělá dredy. V jejich kudrnatých vlasech dredy dost vynikají, a tak z Kamily dělají prostě Kamilu. Dredy, co upletla, můžete najít i na její stránce, kde se o své výtvory dělí – a vždy se zajímavým dodatkem.

Než holky nahrají svou vlastní desku (na čem se už pracuje), můžete se ji poslechnout živě na některých z jejich vystoupení – třeba toto úterý 26.4 v Brně v Desertu. Kamila je chodící kus inspirace, pokud vás o tom článek nepřesvědčil, nezbývá nic jiného, než navštívit jednu z akcí, na které právě ona vystupuje. A nebo nám musíte jednoduše věřit! Mimochodem, co vás inspiruje? Kde nacházíte motivy, co vás ženou na cestě za úspěchem? Taky máte rádi jídlo? Máte cokoliv k tématu? Zanechte nám komentář, na vaše názory se těšíme!

veka

VEKA se na vás těší již zítra (26.4) v brněnském Desertu!