Lucia Plešková: „Když věci děláte naplno srdcem, musí se vám to podařit!“

Znáte lidi, kteří mají spoustu různých koníčků a přitom každý jiný? To jsem přesně JÁ! Ráda sportuji, dělám počítačovou grafiku, montuji nábytek, ale i ráda nakupuji. Jediné, co nesnáším je stereotyp – vlastně jsem jeho opakem :).

Co má společného JumpPark a tiskárna Quatro print a.s.? Energetickou a usměvavou Lucii Pleškovou! Mladou slovenku, která se nebála a začala podnikat v Praze a Brně. 

 

13116342_1334170286597068_6155873859074623275_o
Znáte lidi, kteří mají spoustu různých koníčků a přitom každý jiný? To jsem přesně JÁ! Ráda sportuji, dělám počítačovou grafiku, montuji nábytek, ale i ráda nakupuji. Jediné co nesnáším je stereotyp – vlastně jsem jeho opakem :). 

 

Jmenuji se Lucia Plešková a jsem spoluzakladatelka a branch manažerka v trampolínovém parku JumpPark a spolumajitelka ofsetové tiskárny Quatro print a.s. Jako malou mně inspiroval dokument o člověku, který měl obrovskou firmu na krabice. Ve filmu pronesl větu: „nevyrábím drahé věci, jen předměty na každodenní používání a nikdy jsem nezažil krizi!“ Tato věta na mně zapůsobila natolik, až se stala mým snem.

 

ja pod

 

Po studium jsem vyzkoušela různá povolání, ale po nějaké době jsem měla pocit, že se dál nerozvíjím. Potřebovala jsem práci, kde bych mohla využít všechny svoje stránky. Právě v té době mě oslovil kamarád s projektem JumpPark a já okamžitě věděla, že to je „ono“. I přesto, že podnikatelské zkušenosti mi předali rodiče a při škole jsem pomáhala zakládat laser game v Praze, možnost založení tak velkého trampolínového centra byla obrovská výzva. Každý den přinášel nové situace, které byly potřeba řešit – od technického návrhu pružin až po personalistiku a marketing. Spávala jsem 5 – 6 hodin.

 

ja zim
„Nikdy předtím nebyly moje limity tak zkoušené a zároveň nikdy předtím jsem se necítila tak naplněná. Jak se Jumppark zaběhl, měla jsem víc volného času a začali jsme plánovat tiskárnu Quatro print.“

 

Přestože byla výroba vždy moje „tajné ťahátko,“ neměla jsem odvahu se pustit samotná do tak komplikovaného odvětví. Vždy pro mně platilo, že štěstí je potřeba jít naproti a měla jsem možnost poznat lidi, kteří se v tiskárenském sektoru pohybují a, když přišla příležitost na podnik tohoto druhu, věděla jsem, že budeme o krok blíž k cíli.

 

Možná to byla cílevědomost nebo jen bezhlavá odvaha.  Na pohlaví ani věku nezáleží, jde o to, jak se vnímáte Vy, protože to je ten obraz, který utváříte svému okolí.