Mladá energie Brna

14671084_1779580442279942_2482597248922250573_n

Stojím u zrcadla a koukám na sebe. Mám krásné šaty, dokonalý make-up i účes a usmívám se. Nikdo nic nepozná. Všechna bolest, utrpení a modřiny jsou perfektně skryty. Vzpomínky na včerejší noc plnou násilí a ponižování se snažím vymazat. Nikdo mi neuvěří, že mě můj dokonalý partner mlátí a ponižuje.  Nesmím o tom mluvit, to se nehodí!! Musím mlčet a držet krok! Třeba to bylo naposledy….

 

Projekt Mladá energie Brna má za cíl pomoci týraným a sexuálně zneužívaným ženám a podpořit prevenci domácího násilí.

 

Domácí násilí je násilí, které se odehrává mezi blízkými lidmi za zavřenými dveřmi domova. Rozhodně se nejedná o domácí hádky nebo konflikty. Jedná se o situaci, kdy se partner dopouští fyzického, psychického, sexuálního nebo ekonomického násilí. V 95 % případů jsou obětmi domácího násilí ženy.

Odborníci odhadují, že nahlášeno je asi jen 5 až 8 % případů. „Příčiny mohou být různé, kromě pocitu studu a obavy z nedostatku důkazů se často jedná o strach z neobjektivity a předsudků společnosti.“

Mýty o sexuálním násilí stále přežívají a fungují často jako sebe-ospravedlnění pro pachatele a bariéra pro oběť, která se pak problém bojí řešit.

 

12 tváří žen, které pracují na sobě a inspirují další ženy. Narodili se, žijí nebo pracují v Brně. 12 odvážných žen, které chtějí pomoc ostatním ženám a podpořit ostatní ženy. Postupně budeme společně poznávat jejich jména a příběhy.

 

Přidejte se k nám a podpořte dobrou myšlenku!

 

Jak??

Mluvte o nás. Sdílejte a sledujte nás na facebookových stránkách Mladá energie Brna. Kampaň bude probíhat od listopadu 2016 do února 2017, kdy celá akce bude završena Vernisáží 12 tváří žen. Všechny získané peníze půjdou na podporu neziskové organizaci Persefona.

Podpořit nás můžete na Hithitu, který se spustí během listopadu, fotkou s
# mladaenergiebrna, sdílením a mluvením o kampani
nebo pomocí se získáním sponzorů. Všichni, kdo se zúčastní naší kampaně, budou sdílení na fb stránkách Mladá energie Brna a intagramu mladaenergiebrna.

 

Ukažte co ve vás je.

Pomozme společně navrátit ženám jejich sebevědomí!