Příprava na vánoční období!

img_8323

Období Vánoc sebou přináší večírky, rauty a dlouhé večeři strávené u televize s vínem. Jste na toto období připraveni? A co vaše tělo? Připravili jsme si pro vás sporty, které vám pomůžou nastartovat vaše spalování a detoxikovat tělo!

 

Vyskákat se ze stresu

Chcete se naladit do pohody a vyskákat přebytečné kilogramy? Tak rozhodně vyzkoušejte skákání v trampolínovém parku s trenérem.  Pravidelným skákáním vytvarujete tělo, zlepší se vám stabilita vnitřních svalů, držení těla a rovnováha. Pokud se nebojíte, tak vás trenér naučí i salta a padání do pěnové jámy (Foam pit). Zaskákat si můžete jak v Brně, tak i v Praze v JumpPark Brno a JumpPark Praha.

PS: Zkusili jsme a chodíme každý týden!!

 

Yoga při 42 stupních

Uvolnění těla, pročištění hlavy, detoxikace organismu a úprava metabolismu.  Hot Yoga probíhá ve speciálně vyhřátém sále 38 – 42 stupňů Celsia, kde cvičíte sestavu po sobě logicky navazujících asán. Pokud se ptáte, jak získat co nejvíce účinků z jógy, doporučujeme praktikovat 2 – 3krát týdně. V Praze můžete zkusit 3 měsíční výzvy  s Monikou Koblížkovou a Petrou Danhelovou a v Brně Hot Yoga Balkán, kde najdete naše SuperWomen z projektu Mladá energie Brno.

 

Brazilské Fujitsu (BJJ)

BJJ je re relativně mladé bojové umění, které vzniklo koncem devatenáctého století v Brazílii. Hlavním představitelem tohoto bojového umění je rodina Gracie, která vytvořila styl, zaměřený na boj na zemi a místo hrubé síly se používá systém pák a škrcení. Celá výuka je vedená v přátelské atmosféře a stanete se součástí velké rodiny. Dnes má Jungle BJJ několik poboček po České republice.

PS: Pokud vás tento sport zaujal, navštivte nedělní Open 11. 12.  v Brně.

 

11071476_851346618285488_8859401400008592337_o
Zdroj: FB Jungle BJJ Brno

 

Ballet Barre Fitness

Kombinace baletu, kardio cvičení a fitness vám pomůže k držení těla, zvýšené flexibilitě, tvarování postavy a vytrvalosti. Hodinová lekce začíná zahřátím svalů a rychlé kardiocvičení vám rozproudí krevní oběh. Po zahřátí přijde na řadu posilování a u této části cvičení, už je vám jasné, že se nejedná o klasický balet. Horní část těla posilujete pomocí činek a dolní pomocí baletní tyče. Smyslem není pouze posilování, ale také protahování, trénink disciplíny a rovnováhy. Posilování hýždí a břicha probíhá na podložce a závěr lekce už patří protahování. Přijďte si vyzkoušet trénink, který si pochvalují i světové modelky. V České republice existuje spoustu baletních škol, které se věnují sportovnějšímu baletu, například balladine.cz nebo centrumtance.cz.

 

Crawling fitness

Mezi současné trendy ve fitness v USA a Evropě patří Crawling fitness. Za vším stojí americký chiropraktik Justin Klein, který se snažil vymyslet cvičení, které bude jednoduché a zároveň efektivní pro klienty. Vše shrnul do fitness metody „ Original Strengh“ vycházející z přirozeného pohybu malých dětí. Podle Kleina, by měli dospělí inspirovat základními batolícími prvky, aby získali lepší koordinaci a posílili svaly. Stačí denně tři minuty, aby člověk za rychlou dobu pocítil pevnější zadek i stehna.