Šárka Vaculíková o své Mileně, co má problém

Sarka Vaculikova 2

Drazí čtenáři,

je nám ctí, že vám můžeme s radostí sdělit, že nedávno jsme měli tu čest setkat se se známou herečkou a režisérkou Šárkou Vaculíkovou. Tuto usměvavou a energetickou slečnu můžete vídat často na TV obrazovkách – třeba v seriálu Ulice, nebo v novém filmu Seznamka či Zloděj zelených koní. Dnes se ale zaměříme na její vlastní divadelní představení „Milena má problém.“ O čem pojednává, jak hra vznikla a co pro Šárku znamená?

Sarka Vaculikova 3
Šárka Vaculíková jako Milena

Šárka vystudovala pražskou konzervatoř, kde také vznikla její hra „Milena má problém.“ Hra se zamýšlí nad  otázkou všech dívek a mladých žen – co všechno jim může proletět hlavou ještě před tím, než odpoví na otázku, zda si bere zde přítomného ženicha? Pro nejautentičtější vystihnutí se Šárka ptala svých babiček, maminky a macechy na otázky se zásadním významem pro její život. Hledala tak jakýsi ženský vzor a díky tomu nastřádala spoustu materiálů, ze kterých mohla čerpat do své hry.

Hra vznikla vlastní rukou, Na KATaP jsme ke státnici měli mít třicetiminutovou autorskou prezentaci. Řekla jsem si, že bych si ji ráda pojala po svém a vytvořila regulérní představení, které bych mohla hrát i mimo školu.

Do hry Šárka sestavila 4 různé charaktery a všechny hraje ona sama. Po bakalářském úspěchu hru rozšířila na hodinové představení a cestuje s ním po celé republice. Šárka přiznává, že tato hra je její velký splněný sen. Zakladatelka Superwomen, Veronika Hvízdalová, toto představení navštívila a níže vám přikládáme její osobní hodnocení hry.

Šárce se díky této hře splnil její velký sen.
Šárce se díky této hře splnil její velký sen

I přes hrozný déšť (hra byla venku na letní scéně), jsem z hry nadšená. Šárka předvedla 4 různé postavy, v kterých jsem já sama viděla svoji mámu, babičku i samu sebe.  Jde vidět, že dnešní ženy nechtějí žít ve stereotypu hospodyňky. Nemůžeme to však  naším babičkám i matkám vyčítat, protože žily v úplně jiné době, než žijeme teď my. Proto děkuji Šárce za možnost s ní probrat problémy, které řešila taky, a vidět její hru.  A rada na závěr od Šárky: rodiče se mají o nás starat do 21 let. Potom už to je jenom náš život a musíme se starat pouze o sebe a nechat žít rodiče jejich vlastní život.

                                  – Veronika Hvízdalová, zakladatelka SW

Ujasnit si velké otazníky ve svém životě je důležité jak pro vaši individualitu, tak i pro vaše okolí. Proto se alespoň snažte každému otazníku najít svou tečku. A pokud budete mít možnost Šárčinu hru vidět, jistě ji využijte, protože právě díky její hře mohou obzvláště ženy najít své tečky k otazníkům. Máte něco k tématu? Zanechte nám komentář!

Zdroj fotografií zde