Síla pravěké ženy aneb malá exkurze do jeskyně

fire-1905608_960_720

Minulý týden se uskutečnila v rámci Superwomen večeře na téma „Síla pravěké ženy aneb malá exkurze do jeskyně!“ Řečníkem byla zkušená koučka Kateřina Kostelecká a ta dokázala svou energií navodit velice energickou atmosféru. Odcházely jsme z večeře a v hlavě měly plno myšlenek… proto jsme požádaly Kačku, ať nám to téma zkusí ještě jednou shrnout písemně. Tenhle „vzkaz“ je jen pro Vás :-)

5 tipů jak posílit svou ženskou sílu, aneb nejsme jiné…od pravěku k dnešku.

Kdyby mi před časem někdo řekl, že se budu záměrně spolčovat s bandou žen, asi bych se na něho „mile“ usmála a řekla, že to zní sice moc hezky, ale díky, prostě preferuji spíše smíšené kolektivy a tak nějak se mi lépe komunikuje s chlapy. (a to nejen proto, že mě krášlí blond přeliv😊) Ano, i já jsem trpěla významnými předsudky, i když vím, že ani já sama nejsem žádná business, či jiná kudlanka.

Dnes je to už trochu jinak a řeknu Vám proč…pramení to už z naší pra-pravěké podstaty. Síla ženy totiž nepochází z její prvoplánové „mrchovitosti“, ale hlavně ze zdrojů, které nám dala příroda: touha chránit, hýčkat, jednotit, milovat a žhnout oheň, pečovat, vášnivě tvořit a mít svůj prostor pod kontrolou…. To jsou motivy, které nás ženy ženou vpřed, po všechny věky věků. Co na tom, že dnes chráníme svou firemní vizi, namísto prima jeskyně. Místo plodů sbíráme cenné zkušenosti a místo ohně udržujeme žár v srdcích našich teamů k úspěšnému a etickému podnikání. Je to v nás už od pravěku a tak není divu, že i dnes tu sílu v sobě máme a chceme ji žít.

Stejně jako dříve, i dnes je síla ženy násobena jejími spojeními a jednotou společenství. A když tuto myšlenku přijmeme a přestaneme proti sobě bojovat o krásnější vlasy, či nehty, můžeme naplno využít své síly a to nejen jednotlivě, ale i synergicky a to je pak vážně síla. Řetěz je vždy, ale jen tak silný, jako jeho nejslabší článek a když na sobě každá makáme, může to někdy působit trochu urputně. Je to někdy prostě fuška překonat zažité hranice, mnohdy bojovat samy se sebou k naplnění našeho potenciálu….

A co by nám k tomu poradily naše pravěké „kámošky“?

Buďte:
1. Strážkyně ohně
Braňte svou vášeň, hýčkejte ji, přikládejte vytrvale polínka vaší aktivity a s každým nádechem dmýchejte odhodlání k dalšímu kroku.

2. Sběratelka
I malý plod se počítá. Pravěké ženy věděly, že ani malá malinová bobulka není zbytečná. Sbírejte zkušenosti a radujte se i z malých pokroků. Nikdy nevíte, která malina naplní váš košík.

3. Šťastná hvězda
Nezapomeňte hledět ke hvězdám. Jedinou večerní TV-zábavou bylo v pravěku pozorování hvězd. K tomu abychom žili s radostí, potřebujeme snít a své sny pak žít. I večerní obloha se mění. Tvořte své sny, blažte se jejich trpělivostí a někdy je klidně i změňte.
Nechte se inspirovat případně i nějakou živou hvězdou – Mít totiž patrona, který je vám ochráncem a inspirací, může být skvělou podporou.

4. Přírodní semafor
Příroda obvykle mluví jasnou řečí: zelená – nezralé, červená – dej pozor!. Stejně jako k barvám, tak i k našim pocitům bychom neměli být hluší.
Když máte významný pocit, že něco není v pořádku, nepodléhejte panice, ale prověřte to! Často jsou věci přesně tak, jak vypadají, i když se nám to nemusí zrovna líbit.

5. Pravěké načasování
Každá žena věděla a ví, že vše má svůj správný čas. I v dnešní době platí staré dobré „spěchej pomalu“ a někdy stačí jen chvilku posečkat. Naslouchejme přírodě mimo nás i v nás, střídejme den i noci v našich životech a nepodceňujme moc odpočinku. Někdy nám skrze sny přichází ty nejdůležitější zprávy. J

Tedy milé dámy, pravěké ženy v nás, pojďme se pustit do života v harmonii se sebou samým, přírodou a historií v nás.

Krásný den,
Kateřina Vařáková

14883642_10209628391098309_967817464614599112_o