Taneční škola Balladine – to pravé místo pro tanec

balladine1

Taneční škola Balladine je jedinečným místem v Brně, díky kterému lidé mohou proniknout do tajů ladného tanečního umění. Nesejde na tom, zda za sebou máte několik tanečních lekcí, nebo jste úplní začátečníci – Balladine je místo pro všechny milující euforii a svobodu z tance. Jak byla škola založena, co vše vám nabízí a na jakých akcích se můžete s lektorkami setkat?

14012260_10206820100238306_850027213_n
Lektorky taneční školy Balladine

Hlavním posláním taneční školy Balladine je výuka klasického baletu pro dospělé a děti. Balladine založila na počátku roku 2012 Petra Dadáková, nyní již novopečená maminka paní Chaloupková. Petra studovala balet od dětství na základní umělecké škole. Když se přestěhovala do Brna, chtěla se dál věnovat baletu a hledala kurzy, které by jí vyhovovaly. V té době však nenašla žádné studio, kde by se balet vyučoval podle jejích představ a tak se rozhodla jít jinou cestou a založit si vlastní taneční školu.

Našla dvě skvělé kamarádky Hanku Kachlířovou a Báru Bolfovou – absolventky Taneční konzervatoře. Přestože Hanka s Bárou dále pokračovaly ve studiích na univerzitě, balet jim moc chyběl a chtěly se mu věnovat alespoň ve volném čase. A tak se zrodil plán baletní školu rozšířit.

Talent pro tanec mají všichni lidé, bez rozdílu!

Holky sice studují, pracují, zakládají rodiny, ale láska k baletu pro ně znamená tolik, že na přelomu roku 2014 a 2015 sehnaly peníze a plán otevřít si vlastní taneční studio, které posléze na Moravském náměstí 13 zrealizovaly. Po čtyřech letech práce je už jasné, že to byl výborný nápad. Balladine v současnosti disponuje širokou nabídkou kurzů zahrnující několik tanečních a cvičebních stylů. Vyučuje se zde klasický balet pro dospělé, ballet barre fitness, contemporary (současný tanec), pilates, power jóga, workout, flexi, škola také nabízí lekce baletu pro všechny dětské věkové kategorie nebo balet a contemporary v anglickém jazyce.

Kurzy školy Balladine jsou určeny všem, kdo chtějí proniknout do tajů ladného tanečního umění. Talent pro tanec mají všichni lidé bez rozdílu! Všichni milujeme tu svobodu a euforii, kterou díky tanci můžeme prožít. Rozvíjíme svoji schopnost koordinace pohybu, smysl pro rovnováhu, správné držení těla a zhubneme do plavek, pokud je to naším cílem. Taneční umění také může být něžnou a krásnou alternativou, pokud potřebujeme napravit záda nebo se zbavit jiných zdravotních problémů. Díky tanci vyjadřujeme a sdílíme své emoce. Tanec nás dělá krásnější.

Interiér této taneční školy se pyšní plochou o 190 m²
Interiér této taneční školy se pyšní plochou o 190 m²

Petra, Hanka a Bára v rámci aktivit Balladine pořádají i různé workshopy, spolupracují se známými tanečníky z oboru, v prostorách studia organizují různé akce, večírky, bazary s oblečením… O těchto akcích se vždy včas dozvíte na webových stránkách Balladine. Nezahálejí ani v létě a pořádají letní školy tance, kurzy pro konzervatoristky a příměstský taneční tábor pro děti. Cílem Balladine už není jen výuka tance, ale také vytváření komunity lidí, kteří mají rádi tanec a umění.

Letos v červnu vyvrcholila školní sezóna slavnostním večerem – Závěrečným vystoupením všech kurzů. Kabinet múz, kde se koncert odehrával, praskal ve švech a vystupující i jejich rodiny, kamarádi a známí si vystoupení moc užili. Za možnost zrealizování této akce vděčí Balladine především finanční podpoře od Nadace Život Umělce. Velké díky patří samozřejmě i všem ostatním, kteří se na události podíleli, nebo těm, kteří Balladine dlouhodobě podporují.

A jak jste na tom s tancem vy? Využíváte jeho možností pro relax či zábavu? Tančíte rádi? Máte cokoliv k tématu? Zanechte nám komentář!