The Brows Salon Brno a sestry Jiřičkovy

thebrowsstudio

Vážení čtenáři,

některým se nám často stává, že čekáme na „správnou chvíli“ s realizací naší myšlenkou a během čekání nás buď někdo předběhne, anebo zkrátka čekáme ve špatné řadě. Martina Jiřičková, majitelka brněnského salonu na úpravu obočí, také čekala, ale měla to štěstí, že ji nepotkala ani jedna z výše uvedených možností. Spolu se svou sestrou Danny provozují salon The Brows Salon Brno zaměřený právě na obočí a jak probíhá jeho návštěva, proč bylo studio založené a mnohem více již pro vás níže.

The Brows Salon Brno
„We ♥ you and perfect brows.“ Martina a Danny

Co Vás přivedlo k založení studia pro úpravu obočí v Brně?

Martina: Ač jsem to tehdy ještě netušila, tak můj studijní pobyt v Austrálii. Bydlela jsem tam v domě s Irkou pracující pro americkou společnost, která je známá právě úpravou obočí. To mě zaujalo, jelikož jsem se péči o pleť a líčení ve volném čase věnovala již několik let. Zjistila jsem, že tato společnost působí i v České republice a kontaktovala jsem ji. Po návratu do ČR se mi tam podařilo získat místo Brow Artistky a tím celá moje vášeň pro úpravu obočí začala. Práci Brow Artistky, celou společnost a tým jsem měla velmi ráda, ale bohužel se časem nedala skloubit s mojí hlavní profesí a místo jsem musela opustit.

Od té doby jsem spřádala plány na to, jak se úpravě obočí věnovat dál, jestli otevřít vlastní salon, kde a zda tam pracovat sama, nebo někoho vše naučit. Když moje sestra, která má původně vystudovanou výtvarku a má pro tuto práci obrovský cit, skončila v zaměstnání, bylo jasné, že tam bude pracovat ona. Pak už bylo rozhodnutí, zda zůstanu jen u snů a plánů, nebo se do toho opravdu pustíme, na mně. Brno jsem si vybrala z několika důvodů – bydlí tu sestra, já jsem zde slouho žila a studovala, toto město miluji, menší konkurence a ojedinělost (na Moravě je celkově málo podniků zabývající se tím, co my).

Danny: Byl to nápad sestry a mně se zamlouval. Líčení má s malováním obrazů docela dost společného, a tak jsem se mu ve volném čase taky věnovala a bavilo mě to. Když sestra přišla s tím, že otevře salon The Brows Salon Brno a že tam budu pracovat, byla jsem nadšená.

Jak vypadala reakce Vašeho okolí na podnikání v The Brows Salon Brno?

Martina: Ti nejbližší ani nebyli moc překvapení. Věděli, že se ve volném čase kosmetice a líčení věnuji. Jsem velice vděčná za to, že mí přátelé a rodina mi fandí, podporují mě a informace o salonu šíří dál. Pokud je v mém okolí někdo, kdo mi to nepřeje, tak se s ním nestýkám, nevím to a tudíž mě to ani netrápí.

Danny: Rodina nás podporuje a některé kamarádky za mnou dokonce do salónu pravidelně chodí.

Pokud je v mém okolí někdo, kdo mi to nepřeje, tak se s ním nestýkám, nevím to a tudíž mě to ani netrápí.

Jak vypadaly Vaše začátky s podnikáním? Co pro Vás v té době bylo nejdůležitější?

Martina: Salon máme otevřený necelé 2 měsíce, takže jsme pořád na začátku. Nejtěžší jsem zatím vnímala poslední týden před otevřením. Musela jsem doladit místo, různé smlouvy, provozní řády, nábytek, materiál, reklamu atd. A to všechno ze služební cesty ze zahraničí, která zrovna na to období vyšla. Já jsem dávala instrukce a sestra to na místě všechno dotahovala. Myslím, že si taky docela mákla. Pak jsme nervózně čekaly na první reakce zákaznic, které byly velice příjemné a moc si jich vážíme.

Martina a Danny: Nejdůležitější pro nás bylo a je, aby byly zákaznice spokojené a nadšené z „nového“ obočí. Taky, aby se u nás cítily příjemně, abychom jim dokázaly poradit, a aby se k nám rády vracely. Cílem pro nás je nejen splnit jejich očekávání, ale překonat ho. To, jak samotným výsledkem úpravy obočí, tak i servisem okolo. Pořád jsme na začátku, ale věřím, že časem se nám to vše podaří.

The Brows Salon Brno
Martina a Danny

Proč kladete takový důraz přímo na obočí – jak ho u žen vnímáte a jaké nejčastější chyby dělají při jeho úpravě?

Martina a Danny: Protože nám rámuje obličej a dává celému obličeji výraz. Neupravené obočí může úplně zkazit dojem i z jinak perfektního make-upu. Nejčastější chybou je určitě přehnané trhání obočí do nepřirozených tvarů.

Jakým způsobem probíhá návštěva v The Brows Salon Brno?

Danny: Zákaznici posadím na vysoké křeslo a nejprve probíhá konzultace. Zeptám se zákaznice na její představu a preference, vyměříme obočí, probereme případné nedostatky na obočí a domluvíme se na vhodné úpravě. Většinou nejlepší výsledek vzniká kombinací několika kroků. Provádím barvení, zastřihování a dočasnou epilaci obočí voskem, pinzetou a na přání také nití (threading). Přitom samozřejmě formuji i správný tvar obočí.

Nabízíme také doplňkové služby jako epilace horního rtu a dalších částí obličeje, barvení řas, mikromasáž očního okolí a postupně budeme přidávat i další. Po úpravě obočí místo ošetřím a zchladím. Aby byl výsledek dokonalý, lehce obočí doupravím stínem, gelem nebo voskem na obočí. V případě zájmu je v ceně úpravy také rychlý makeup. Po celou dobu návštěvy má zákaznice k dispozici zdarma vodu, džus a kávu.

Martina: Brow Artistka při úpravě neodstraňuje jen chloupky, které jsou evidentně navíc, ale formuje obočí tak, aby co nejlépe dokreslovalo výraz celého obličeje, otevřelo a rozzářilo oči a jejich okolí.

Existují nějaké trendy v úpravě obočí? A pokud ano, jaký je ten momentální?

Martina: Ano, stejně tak jako v módě nebo obecně v líčení se i trendy v úpravě obočí mění. V současné době je v kurzu přirozené husté obočí, které je zároveň pěkně upravené. Toho se držíme i my a našim zákaznicím se snažíme obočí pěstovat, postupně rozšiřovat (pokud to potřebují) a správně tvarovat.

Jaký máte názor na domácí úpravu obočí?

Martina: Jsem pro, aby si ženy (i muži) doma pravidelně obočí upravovaly, ale jen velmi opatrně. Pokud navštěvují salon, stačí, když čas od času použijí pinzetu a odstraní ty nejviditelnější chloupky úplně mimo požadovaný tvar.

Danny: Jsem taky pro to, aby si ženy případné chybějící části lehce dokreslily stínem na obočí nebo ho stínem vyplnily. Nedoporučuji ale domácí trvalé barvení obočí, zastřihování nebo snad dokonce odstraňování chloupků voskem nebo holení. Hrozí zde riziko podráždění kůže, infekce, pořezání nebo také mohou skončit úplně bez obočí.

Co se Vám představí pod slovem „superwoman?“

Martina: Jako první nějaká superhrdinka. Potom také žena, která musí v životě zvládat hodně rolí najednou a to jsme tak nějak všechny.

Danny: Superhrdinka s nadpřirozenými schopnostmi, které bych také někdy ocenila. Nebo reálná žena, která vše zvládá „levou zadní.“ :)

Vzkážete něco našim čtenářům?

Martina: Aby stále nevyčkávali na „správnou chvíli“ a pustili se do práce, pokud se chtějí realizovat. Kdybych se tím řídila já, už by náš salón slavil rok.

thebrowsstudio2
Obočí je rámem pro náš obličej, proto je jeho úprava velice důležitá. Nevíte si s úpravou rady? Navštivte The Brows Salon Brno!

The Brows Salon Brno a jeho Brow Artistky se těší na každou návštěvu a poskytnutí zákaznicím „nového“ obočí. Nově ke svému 2 měsíčnímu výročí sestry otevřely i eshop, kde si můžete zakoupit dárkové poukazy a udělat takovým způsobem radost někomu blízkému – o tom i jiném se nejrychleji dozvíte na jejich FB stránce. Jak Martina uvedla, někdy se čekání na „správnou chvíli“ nevyplácí, ale naštěstí to nebyl případ těchto sester…