Viróza jménem SuperWomen

superwoman4

„Ráno v pět vstávám, abych nachystala snídani pro děti a manžela. Nesmím zapomenout na svého čtyřnohého mazlíčka a projít se s ním okolo bloku. V osm už děti vyhazuji před školou a pousmívám se na ty ostatní dokonalé matky, které se neustále usmívají. V 8:30 jsem v práci a mám vše nachystané na poradu. Během porady mi volá tchýně, abych ji nezapomněla vyzvednout u doktora.

Viróza jménem SuperWomen
Viróza jménem SuperWomen
Zdroj

Po práci rychle pro děti a odvézt je na kroužky. V pět už máme třídní schůzky, kde se odhlasuje domácí pečení sladkostí bez cukru, umělých éček a lepku. Večer sotva lezu, ale uvařená večeře nesmí chybět na stole. Konečně, v devět děti dostanu do postele a mám klid. Ne moment! Ještě tu mám žehlení prádla, uklízení. Taky se musím přece věnovat svému manželovi. A celý den mi hraje v uších věta: „Jsi tak úžasná, ty to všechno zvládneš.“ „

Znáte to? Chcete být dokonalou matkou, manželkou, dcerou, kolegyní, snachou a další. Jednoho dne však vybouchnete a sesypete se jako domek z karet. Syndrom SuperWomen (syndrom Superženy) může ženy postihnout bez ohledu na věk, pracovní zařízení nebo ekonomické zázemí. Jedná se o tzv. vyhoření. Ženy se nacházejí na hranici svých sil a to vede k hysterickému pláči, někdy až křiku, a v nejhorším případě k psychickému zhroucení.

Proč chceme být SuperWoman?

V dnešní uspěchané době a nátlaku okolí se my, ženy, snažíme být dokonalé a zvládat víc věcí najednou. Někdy jsme sledovány i okolím, zda tento tlak ustojíme. Pokud se nám něco nepodaří, kritizujeme se a máme nízké sebevědomí. Nepochválíme se a nedokážeme mít z ničeho radost. Ženy, které chtějí být tzv. SuperWoman, hledají svoji identitu, chybí jim sebedůvěra a chtějí uznání od okolí.

"Superženy" často dělají, co chce jejich okolí, a často zapomínají samy na sebe
„Superženy“ často dělají, co chce jejich okolí, a často zapomínají samy na sebe
Zdroj

Téma „superžen“ existuje od nedávna. Už naše babičky říkávaly, že musíme být dokonalou manželkou a matkou. V dnešní době se toto téma však dostává do maxima. Ženy už nechtějí být pouze u ploten, ale chtějí budovat kariéru. Mají své sny, ambice a chtějí být nezávislé. Někdy však už překročí své hranice a tlak přestávají zvládat. Často končí na prášcích, rozvádějí se nebo ukončí podnikání.

Kdo je vlastně SuperWoman?

SuperWoman je každá žena na této planetě. Bez ohledu na výšku, váhu, vyznání, rasu, počet dětí nebo pracovní zázemí. Každá z nás má v sobě sílu, odhodlání, motivaci a sny. Nejdůležitější je v sobě nalézt svoji silnou stránku a neustále na ní pracovat. Právě naše silná stránka nás dělá výjimečnou a to z nás dělá SuperWoman. A co se slabými stránkami? Na to přece je jednoduchá odpověď. Kamarádky!

Důležitá je podpora okolí, třeba našich kamarádek, se kterými můžeme sdílet naše pocity
Důležitá je podpora okolí, třeba našich kamarádek, se kterými můžeme sdílet naše pocity
Zdroj

Krásný příklad můžeme vidět v seriálu Sex ve městě. Každá z hlavních hrdinek má jinou silnou stránku a společně jsou silné. I my máme svoje holky ze Sexu ve městě. Vím, že jsou tu pro mě a já pro ně. A když jde do tuhého, společně jsme neporazitelné!

My však píšeme o ženách, který tento tlak zvládají a svou silnou stránku a hodnotu dobře znají. O našich Superwomen a dalších zajímavých novinkách se nejrychleji dozvíte na našem Facebooku, kde se na vás srdečně těšíme!